Bireysel Değişim
İletişim Bilgileri ::
0 532 733 31 05
TELİF HAKKININ ENERJİSEL ETKİSİ

Telif hakkından ve bizleri enerjisel anlamda bağlayıcılığından bahsetmek istiyorum sizlere. Telif hakkının ne anlama geldiğini sanırım hepimiz biliyoruz. Kısaca hatırlamak gerekirse, herhangi bir bilgi veya düşünce ürününün kullanılması ve yayılması ile ilgili hakların, yasalarla belirli kişilere verilmesidir ‘’telif hakkı’’.

Peki bu yasalar bizi bağlar mı? Ne kadar bağlıyız bu yasalara?
Kimbilir kaç telif hakkı olan ürünün korsanını kullandık…! Daha düne kadar sokaklarda cd ler satılıyordu alenen. Halen internetten programlar indiriyoruz. Korsan kitaplar okuyor, filmler izliyoruz!

Biz kendimiz nasıl bir film çeviriyoruz? Küçük hesaplar peşinde, kar sağladık sanıyoruz. Peki gerçekten kar ediyor muyuz?

Aldığım Enerji Terapisi uygulayıcılık eğitimlerden biri idi. Öğretme yetkim olmayacaktı. Bu eğitimin telif hakkı var dedi Eğitmenimiz. Öğretme yetkiniz yok! Sadece uygulama yetkiniz var! Ve telif hakkının önemini çok net gösterdi bize! Katılımcılardan bir arkadaşı sahneye aldı. Bizden arkadaşın aurasının sınırlarını ölçmemizi istedi, biz de aurasını taradık. Sonrasında eğitim kitabını arkadaşımızın eline verdi. O’ndan ‘’Bu kitabın fotokopisini çekip satarım, para kazanırım’’ diye düşünmesini istedi. Sadece düşünmesini! Arkadaş söylenileni gerçekleştirdiği anda enerji bedeni aniden daraldı, çöktü. Bu bizim için şok edici bir şeydi. Eğitmenimiz sonrasında arkadaşımızdan ‘’Ne güzel kitap, ne güzel bilgiler. Bu bilgileri insanlara faydalı olmak için öğreneceğim.’’ diye düşünmesini rica etti. Saniyesinde arkadaşımızın aurasının ilk tesbitimizden bile daha geniş bir alana yayıldığını deneyimledik. 
       
Bu deneyim hayatım boyunca unutamayacağım deneyimlerim arasındadır! Küçük hesaplarla, meğer enerji bedenimizi ne kadar savunmasız kıldığımızın bir isbatı. Zayıf bir enerji bedeni savunmasızdır! Kalkanı yoktur. Her şeye açıktır… Belki de ben bunu neden yaşıyorum diye sızlandığımız çoğu sorunun cevabıdır!

Kazançtayım derken, ne büyük bir zarardır bu!

Bir kez daha düşünmek lazım!  
Özeleştiri yapalım hadi! Ne zaman telif hakkı olan bir ürünü haksız şekilde elde ettik? Program indirdik, film izledik, kitap okuduk,  bir başkasına ait olan kadın veya erkeği baştan çıkardık, sahip olduk? Ne zaman sosyal medyada başkasının paylaştığı beğendiğimiz bir sözünü, kendimize aitmiş gibi onun adını kullanmadan paylaştık? Ne zaman başkasına ait herhangi bir şeyi izinsiz aldık?...

Bu kul hakkı değil de nedir?
Yasalara bağlı kalmasak da, biz bu eylemleri kimseye belli etmeden gerçekleştirsek ve yasal anlamda ceza almasak da? Cezasız kalır mıyız? Yaradan’ın adaleti anında tecelli ediyor. Anında!

Adalet ve dürüstlük olsun bize ve herkese!

Sevgiler…
Aynur Apaydın
Enerji Terapisti/EFT Master Trainer    

( http://www.egehaber.com/Makale/telif-hakkinin-enerjisel-etkisi/ )  

SOSYAL BAĞLANTILAR
FOTO GALERİLER
MAKALELER