Bireysel Değişim
İletişim Bilgileri ::
0 532 733 31 05
ENERJİ EFT'si ve KALP ve RUH PROTOKOLÜ nedir?

2011 yılı Haziran ayında İngiltere Gatwick, AMT Eğitmenler Toplantısında, Gary Craig’in emekliliğini, Dr. Silvia Hartmann’ı yeni yetkilisi kabul etmiştir ve EFT genel kullanımı için, EFT tedavi sürecini kolaylaştırıcı ve EFT uygulayıcıları için daha pratik, daha kolay ve etkili olduğu nedeniyle, yeni adıyla ENERJİ EFT'sini benimsemeye resmi anlamda karar vermiştir. 

Bugün, orijinal "Klasik EFT Protokolünün" mevcut pek çok çeşidi var. Birçok özet protokol, birçok ilave nokta var. Bunları biliyor ve alışmış olabilirsiniz.

Enerji EFT'sinde Kalp ve Ruh Protokolü, Dr. Silvia Hartmann tarafından geliştirilmiş, kendi deyimiyle, EFT’nin ruhunu koruyarak elde edilmiş, temel bir protokoldür.

Kalp ve Ruh Protokolü, tıkanıklıkları enerji sisteminden kaldırmada fazlasıyla düzenli, mantıklı ve işlevsel deneyimlerden elde edilmiş pek çok özelliğe sahiptir.

Kurulumda;

Bu protokolde problemi "ve kendimi içten derinlemesine severek kabul ediyorum’u" eklemeden belirtiyoruz.

Basitçe sorunu belirlemek çok daha doğrudandır.

Kendini sevmekle ilgili ifade Kalp İyileştirici Pozisyon içinde kurulumu yapılarak Kalp ve Ruh EFT Protokolüyle yer değişen bir merkezleme aracı.

Aynı şekilde, Kalp iyileştirme pozisyonu global enerji terslikleri için daha etkili ve daha ağrısız olduğu için "Bam Telinin" yerini almış.

Vuruş Noktalarında;

Baş üstü ve Üçüncü Göz noktalarının eklenmesinin iyi enerjinin, enerji bedeninden içeri, boyunca ve dışarı kurulumu için önemli olduğu için eklenmiş.

Koltuk altı noktası protokol öğrenimini ve tedavinin düzgün akışını kırdığı için iptal edilmiş. Gamut Noktası ve bitmek bilmeyen "Neden yüzük parmağına vuruş yapmıyoruz?" sorularını sonlandırarak, yüzük parmağına vuruş yapmakla değiştirilmiş.

Tur, Kalp İyileşme Pozisyonunda son bulur.

ENERJİ EFT'si Kurulumu

EFT ile tüm diğer enerji çalışmaları arasındaki en büyük fark, bizim genellikle sözcüklerle konuşulan kurulum ifadesini kullanarak, probleme karşı bilinçli bir şekilde yönelmemizdir.

Bu EFT’yi pek çok farklı problem için özellikle büyüleyici ve kullanışlı kılan bir özelliktir.

  • Doğru kurulum başarılı EFT tedavileri için en önemli anahtardır.

Biz problemi belirler, basitçe, dürüstçe, açıkça ve danışanın kendi sözleriyle (eğer kendimize çalışıyor isek kendi sözlerimizle) çözümleriz.

Örneğin; "Örümceklerden korkarım"

Bu EFT’nin blokajı kaldırma etkisini diğerleri arasında özellikle o probleme yöneltir.

EFT Hatırlatıcı İfade

Zihnimiz özellikle stres altındayken kolaylıkla dağılır. Bu nedenle potansiyel diğer problemlere sürüklenmesinden çok, dikkati bu problem üzerinde tutmak için her vuruş yapma noktasında hatırlatıcı cümleyi tekrar ederiz.

Problemi bir ya da birkaç kelimede özetleyen hatırlatıcı ifade kurulumun kısaltılmış versiyonudur.

Bu örnekte kurulum "Örümceklerden korkuyorum" ve her noktaya vuruş yapılırken hatırlatıcı ifade "Örümcekler" dir.

EFT Turu

Zorunlu hatırlatıcı ifade ile bir kurulum ve başlangıçtan bitişe EFT’nin tüm dizisi EFT’nin bir turu olarak bilinir.

Her turdan sonra yeni bir EFT turuna yeni kurulum ve yeni hatırlatıcı ifade formüle etmek için durup problemin nasıl geliştiğini yeniden değerlendiririz.

( Kaynak: Dr. Silvia Hartmann EFT Master Eğitmen Kitabı )

SOSYAL BAĞLANTILAR
FOTO GALERİLER
MAKALELER